JAROMI ZEZ EKOM

Zespół Jaromi zez Ekom, to pomysł Pawła Drzewieckiego – faceta który lubi siać artystyczny ferment w różnych muzycznych środowiskach. Mieszkający w Hiszpanii, odwiedza czasem Kraj Ojczysty – Polskę. Podczas jednej z takich wizyt był na kilku koncertach, wysłuchał kilku płyt, myślał, myślał, i wymyślił – Jaromi zez Ekom. Po owym wymyśleniu postanowił zatelefonować do muzyków którzy mu do tego projektu bardzo pasowali – co też uczynił. A muzykami tymi są: Jarek Jaromi Drażewski – śpiew i gitara, Asia Dudkowska – bas, Tomek Boguś – perkusja. Pierwsza debata organizacyjna odbyła się dnia 6 kwietnia 2011 roku, a pierwsza próba zespołu odbyła się dnia 21 kwietnia 2011 roku. Koncert Premierowy zespołu Jaromi zez Ekom, miał miejsce w klubie Kuźnia w Kościanie, dnia 27 maja 2011 roku. I tak to właśnie zaczęło się dziać…

JAROMI DRAŻEWSKI – Śpiew i gitara w zespole Jaromi zez Ekom

Obecny na scenie od początku lat 80-tych zeszłego stulecia – zaczynał działalność estradową, grając w kościańskich zespołach rock’n’rollowych THE KEY (1980-1984) i OMEN (1981-1985). Później wraz z trębaczem Genkiem Flisikowskim tworzy duet TWO PLAYERS (1986-1987). Na ogólnopolskiej scenie bluesowej, zadebiutował w roku 1990 – solowym występem na festiwalu Zaczarowany Świat Harmonijki, w Poznaniu. Następnie z harmonijkarzem Andrzejem Batyckim tworzy duet HOUSE PLATZ BLUES (1991-1992). W lipcu 1993 roku, na Blues Express Festival w Zakrzewie, dołącza do grupy BLUES FLOWERS, z którą do dziś występuje i nagrywa płyty. Od 1996 roku, datuje się współpraca w duecie CIELAK & JAROMI (z Michałem Kielakiem na harmonijce), a w 1999 roku Jaromi dołącza do zespołu BLUES MENU, z którym również do dziś występuje i nagrywa. Przez cały okres swojej działalności Jaromi również występuje i nagrywa solo, oraz jest zapraszany do uczestnictwa w projektach innych Artystów, jak np. Michał Kielak – płyta „Tribute to Ryszard Skiba Skibiński”, zespół SZULERZY – płyta „Gra w piki daje wyniki”, zespół POLISH BLUES SESSION Adama Kulisza – płyta „Ostrzeszów 2005”, czy różne projekty fonograficzne Olka Blues. Od grudnia 2009r. Jaromi gra też w zespole JAM PING PONG.

JOANNA DUDKOWSKA – Basistka zespołu Jaromi zez Ekom

Od 2001 roku gra na basie i komponuje. W roku 2005 – jeszcze jako Joanna Bernard, zdobyła wyróżnienie dla najlepszego instrumentalisty na IV Leszno Inter Festiwalu. W roku 2006 zdobywa 1-wsze miejsce z zespołem LUZEM (aktualnie NAWIASEMÓWIĄC) na V Leszno Inter Festiwalu. Od 2006 roku jest nauczycielem muzyki, oraz Dyrektorem Artystycznym Miejsko Powiatowego Festiwalu Piosenki Turystycznej, Harcerskiej i Zuchowej. W roku 2007 ukończyła Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu – Wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej na kierunku – edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. W roku 2009 brała udział w finale warszawskiego 27. Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2009, z zespołem Roberta Mazurkiewicza – CZEKOLADA, a w czerwcu 2010 roku wystąpiła z tym zespołem (laureatem z 2009 r.) na Festiwalu piosenek Jacka Kaczmarskiego – Źródło Wciąż Bije, w Operze Nova w Bydgoszczy. Grała między innymi z zespołami: KLUB EMERYTA (reggae), PLACE 11 (jazz standards), CZEKOLADA (poezja śpiewana), DEESIS (piosenka religijna). Obecnie oprócz tria JAROMI ZEZ EKOM, współpracuje z takimi zespołami, jak: THE TEACHERS ACOUSTIC BAND, NAWIASEMÓWIĄC, BLUES & FUNKY FUN.

TOMASZ BOGUŚ – Perkusista zespołu Jaromi zez Ekom

Naukę gry na instrumencie rozpocząłem w 14 roku życia w Lesznie. W owym czasie najbliższa szkoła muzyczna była w Poznaniu a internet nikomu się jeszcze nawet nie śnił, więc zdobywanie teoretycznej i praktycznej wiedzy muzycznej wymagało dużo sprytu, oraz samozaparcia. Ale jakoś wytrwałem i już jako wyrośnięty chłopak dostałem się w ręce Czesława Bartkowskiego i Jacka Pelca (warsztaty muzyczne). W 1987 roku uzyskałem uprawnienia zawodowego perkusisty przyznane przez ówczesne Ministerstwo Kultury i Sztuki. Współpracowałem z poznańskimi muzykami m.in. z Aleksandrem Maliszewskim, Stanisławem Bartosikiem, Andrzejem Laskowskim, Przemysławem Śledziem czy niezapomnianym Leszkiem Malickim. Przez wiele lat grałem i szefowałem w leszczyńskim zespole muzycznym YETI. Aktualnie poza zespołem Jaromi zez Ekom, gram jeszcze w: Blues Funky-Fun Leszka Niedźwiedzińskiego, Mahoń Blues Cafe, Urszula Chojan Country Show Band, i w kościańskiej formacji Jam Ping Pong.
tekst: http://www.facebook.com/pages/JAROMI-ZEZ-EKOM/203300916373828

UA-46498541-1