Nawiasemówiąc

KONCERT WALENTYNKOWY – Nawiasemówiąc

Faktem jest, iż muzyki zespołu „Nawiasemówiąc” precyzyjnie słowem opisać się nie da. Tworzonym kompozycjom dalej jednak do tego, co klasyczne, bowiem
rock (nawiasowy) to skromne połączenie stylistyki rock i jazz. Oryginalność kompozycji tworzonych przez zespół podkreśla nietuzinkowy głos wokalistki. Charakterystyczną cechą wyróżniającą grupę są teksty. Utwory w większości zostały zaaranżowane do często zapomnianych wierszy polskich mistrzów pióra.

W 2006 roku zespół (wówczas występujący pod nazwą Luzem) wygrywa piątą edycję leszczyńskiego festiwalu Inter Festiwal i nagrywa pierwszą płytę. Kolejne lata to sporo zmian personalnych i zawieszenie działalności muzycznej. Od 2009 r. zespół działa pod nową banderą (nawiasemówiąc) i rejestruje płytę demonstracyjną, którą promuje podczas swych koncertów
i w radiu. W październiku 2011 Nawiasemówiąc zdobywa drugie miejsce na Ogólnopolskim XVI Przeglądzie Zespołów Rockowych Rock Blok w BOK w Bolesławcu, dodatkowo otrzymuje zaproszenie na finał V Międzynarodowego Przeglądu Muzycznego Karuzela 2011 w Warszawie.


Skład:

Katarzyna Ciszak

(głos) – obecnie studentka ekonomii. Laureatka wielu konkursów wokalnych m.in. Grand Prix w I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Vocaliada” Dobrzyca 2008, I miejsce w Konkursie Talentów „Rozwiń skrzydła” Leszno 2009, finalistka ogólnopolskiego Festiwalu im. Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” Luboń 2011. Uczestniczka warsztatów wokalnych w Jaworkach prowadzonych przez E. Zapendowską
oraz warsztatów muzyki gospel, współpracuje z Anną Śródą w zespole wokalnym Respect.

Joanna Dudkowska

(bas) – nauczyciel muzyki, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Swoją przygodę z gitarą basową rozpoczęła w 2001r. Jednym z jej nauczycieli był poznański kontrabasista i basista Zbigniew Wrombel. W 2005 r. została wyróżniona jako najlepszy instrumentalista leszczyńskiego Inter Festiwalu. W roku 2009 brała udział w finale warszawskiego 27. Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2009, z zespołem Roberta Mazurkiewicza, a w czerwcu 2010 roku wystąpiła z tym zespołem (laureatem z 2009 r.) na Festiwalu piosenek Jacka Kaczmarskiego – Źródło Wciąż Bije, w Operze Nova w Bydgoszczy.W październiku 2011 r. zdobyła dodatkowe wyróżnienie dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim XVI Przeglądzie Zespołów Rockowych Rock Blok w BOK w Bolesławcu. Występowała również na festiwalach bluesowych. Obecnie współpracuje jako basistka z Lechem Niedźwiedzińskim (Blues and funky fun), Jarosławem (Jaromim) Drażewskim (Jaromi zez ekom), Krzysztofem Rybarczykiem (Dr Blues & Soul Re Vision) oraz warszawskim kompozytorem Arkadiuszem Niezgodą (Chamber pop).

Michał Dolata

(gitara) – pedagog, nauczyciel muzyki, wszechstronny gitarzysta, kompozytor. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych obracając się w różnych stylach. Nagrywał i koncertował z takimi zespołami jak: Danza del Fuego, Rumbero Flamenco – muzyka flamenco, Kabat (Grand Prix VI Konfrontacji Muzycznych – Gitariada 2000 w Aleksandrowie Kujawskim)– muzyka rockowa, Jam Ping Pong- muzyka bluesowo-jazzowa, 13-stka Band – big band jazzowy, Black Market – muzyka rozrywkowa. Uczestniczy w ilustracjach muzycznych komponując muzykę do spektakli teatralnych kościańskiego Teatru 112 Janusza Dodota. Współpracuje również z poznańskim teatrem studenckim Teatr Bezvat Marty Świerkowskiej.

Karol Dudkowski

(gitara) – założyciel zespołu, twórca większości nawiasowych pomysłów muzycznych, pedagog, nauczyciel wychowania fizycznego. Muzyk z zamiłowania. Przygodę z gitarą rozpoczął w wieku osiemnastu lat. Współpracował jako gitarzysta z kościańskim Teatrem 112 oraz Kościańskim Ośrodkiem Kultury. Obecnie związany również z zespołem grającym standardy jazzowe The Teachers Acoustic Band.

Janusz Kozłowski
I tu brak fot 🙂
(perkusja) – muzyk z zamiłowania. Naukę gry na perkusji rozpoczął pod okiem Macieja Kabata. Pierwszym zespołem, z którym koncertował była grupa Lalka. Współpracował również z zespołem „Cztery”. Obecnie jego pasją jest nauczanie gry na perkusji.

text: http://www.facebook.com/pages/NAWIASEM%C3%93WI%C4%84C/152590511439904?sk=info

a tu reszta fotek z koncertu

UA-46498541-1