Noworoczny koncert z gwiazdą – Małgorzata Walewska

W niedzielę odbył się XXVI Kościański Koncert Noworoczny. Gwiazdą tegorocznej imprezy była światowej sławy mezzosopranistka Małgorzata Walewska. Ponadto pokazane zostało widowisko pt. „Pokażę Ci miasto piękne” w wykonaniu kościańskich artystów.

Małgorzata Walewska debiutowała na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie w 1991 r. Występowała gościnnie m.in. w teatrach operowych Berlina, Bremy, Dusseldorfu, Genewy, Klagenfurtu, Las Palmas, Luksemburga, Rzymu.

W latach 1996-1998 związana była stałym kontraktem z wiedeńską Staatsoper, a od 1999 r. współpracuje z drezdeńską Semperoper.

Śpiewała z takimi gwiazdami jak Placido Domingo, czy Luciano Pavarotti. W swoim repertuarze ma m.in. utwory Bacha, Beethovena, Brucknera, Mahlera, Rossiniego i Verdiego.

Przez brytyjski tygodnik ,,Time’’ Walewska została zaliczona do grona dziesięciu najsławniejszych Polaków, jako „jedna z gwiazd, które oświetlą Polsce drogę w następne tysiąclecie’’.

Widzowie obejrzą także widowisko pt. „Pokażę Ci miasto piękne” w wykonaniu kościańskich artystów. Na scenie zobaczymy i usłyszymy: Michała Dolatę, Marcina Ruszkiewicza, Karinę Adamczak-Kasprzak, Katarzynę Węgierską, Mikołaja Stępczaka, Katarzynę Majewską, Annę Ryl i Zbigniewa Warczoka oraz uczestników zajęć artystycznych w Kościańskim Ośrodku Kultury.
text www.koscian.net

UA-46498541-1